(Konkurs2) Biblioteczka Stasia

Maleńka i jej Dobry Pasterz, s. Zofia Szymanek FDC 

Życie we wspólnocie, blisko ukochanego Pasterza, daje nam poczucie bezpieczeństwa i pozwala cieszyć się codzienną życiową wędrówką. Niemniej na tej drodze nierzadko pojawiają się rozmaite zasadzki, na przykład zazdrość – o uwagę Pasterza albo zwątpienie – czy nie ukrywa przed nami lepszych pastwisk ze smaczniejszą, „bardziej zieloną” trawą. Mała, nieznająca czyhających w zaroślach zagrożeń owieczka może łatwo dać się zwieźć złym zachętom i się z(a)gubić.
Pewnego razu Maleńka, bohaterka naszej książeczki, zapomina o niezmiennej miłości Pasterza. Przez to poznaje, co to prawdziwy lęk i poczucie winy. Ten strach podpowiada jej, że Pasterz: „przecież nie zostawi stada, aby mnie szukać. Poza tym, to wszystko moja wina…”. A co naprawdę powiedział Pasterz? Co zrobił? Przeczytajcie i przekonajcie się sami!

 

Miłość, którą widać, s. Zofia Szymanek FDC

„Kto jest moim bliźnim?”; „Co to jest miłosierdzie?” – zastanawiamy się nad tym od wieków. Dla Agnieszki, bohaterki prezentowanej książeczki, pytanie o miłosierdzie otworzyło furtkę do krainy pięknych historii, które babcia opowiada jej przed snem.
Opowieści o „miłości, którą widać” inspirują nas do odpowiadania na wezwanie Jezusa do bycia wrażliwym na potrzeby drugiego, niezależnie od tego, ile aktualnie mamy lat. Razem z małą Agnieszką poznamy siedem historii dzieci, które, pomagając innym, stawały się „małymi ciałem, wielkimi duchem” apostołami Pana Jezusa – świadkami Jego miłości. Agnieszka zrozumiała, że czynienie miłosierdzia jest „łatwe i trudne równocześnie”, dlatego:
„(…) najpierw trzeba mieć takie otwarte, „widzące” oczy, czyli trzeba zobaczyć tych, którzy potrzebują miłosierdzia”. Jak to zrobić? Przeczytajcie i „zobaczcie” sami.